Home / Blog / O czym warto pamiętać trenując MIĘŚNIE BRZUCHA? :)

O czym warto pamiętać trenując MIĘŚNIE BRZUCHA? :)

O czym warto wiedzieć trenując mięśnie brzucha ? 
 
Mięśnie brzucha są bardzo istotne w organizmie człowieka i pełnią cały zasób funkcji, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.
Jedną z najważniejszych funkcji jakie pełnią mięśnie brzucha to ochrona narządów wewnętrznych oraz stabilizacja kręgosłupa, dzięki czemu nasza postawa ciała jest prawidłowa.
 
Zaczynając trening brzucha musimy zacząć od wzmacniania mięśni najgłębiej osadzonych w okolicach kręgosłupa i miednicy (mięśni core) a dopiero później tych powierzchownych, które nadają naszej sylwetce estetycznego wyglądu.
 
Do mięśni core zaliczamy :
 
  • mięsień poprzeczny brzucha
  • mięsień wielodzielny
  • mięsień skośny wewnętrzny brzucha
  • mięśnie dna miednicy
  • przepona
Jak wzmocnić kręgosłup i zbudować silne mięśnie core?
 
Zawsze w swoich treningach wplatam ćwiczenia stabilizujące ,a więc takie, które uruchamiają te najgłębiej osadzone mięśnie do pracy.
 
Pomagają one nie tylko w treningu siłowym, pomagają rozwijać inne zdolności motoryczne i pomagają w codziennym funkcjonowaniu kształtując prawidłowe wzorce ruchowe i zapobiegając tworzeniu się wad postawy.
 
Dopiero gdy zadbamy o centrum naszego ciała możemy przejść do budowania mięśni brzucha, które osadzone  są bardziej na zewnątrz w tym mięsień prosty brzucha czyli klasyczny 6pak.
Co ważne, ćwiczenia stabilizujące i pobudzające głębokie partie mięśni do pracy nie zawsze są trudne, a ich wykonanie nie musi wymagać żadnego specjalistycznego sprzętu. Z powodzeniem można zabrać się za to we własnym domu, co jak najbardziej wskazane nie tylko pod kątem rzeźbienia sylwetki, ale nawet i zdrowia kręgosłupa. Ćwiczenia na brzuch w domu dodatkowo nie wymagają dobrej kondycji ani dużej ilości czasu. Nawet kilka minut prostego treningu, jeśli tylko będzie on powtarzany regularnie, może znacznie poprawić kondycję wszystkich mięśni core.
 
A więc jeśli chcesz mieć silny i ładnie wyrzeźbiony brzuch zacznij od podstaw, wyeliminuj słabe ogniwa, zadbaj o swoją postawę ciała i dobieraj ćwiczenia tak, aby harmonijnie rozwijać swoje ciało.
 
Efekty przyjdą proporcjonalnie do włożonego przez Ciebie wysiłku 🙂

Dodaj komentarz