Home / Blog / Jak pozbyć się zbędnej TKANKI TŁUSZCZOWEJ? :)

Jak pozbyć się zbędnej TKANKI TŁUSZCZOWEJ? :)

Chcąc pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej musimy zwrócić uwagę na pewne kwestie, o których warto jest wiedzieć już na samym początku, gdyż to one determinują to czy nasza redukcja będzie udana czy też nie. 🙂
 
Aby organizm zaczął spalać tłuszcz, najpierw musimy utworzyć tzw. deficyt kaloryczny. Najprościej mówiąc dostarczamy do organizmu mniej kalorii niż potrzebuje i w konsekwencji paliwem dla naszego ciała jest tkanka tłuszczowa, która ulega spalaniu.
 
Przyśpieszyć ten proces możemy dzięki np zdrowemu odżywianiu, zadbaniu o prawidłowy rozkład makroskładników takich jak białka, tłuszcze oraz węglowodany. Dobrze byłoby również zadbać o to, aby dostarczać odpowiednią ilość witamin.
 
Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu swojego ciała, 60-70% masy ciała dorosłego człowieka to właśnie woda, jest ona nie tylko doskonałym rozpuszczalnikiem, ale również pozwala zachować organizm w świetnym zdrowiu i kondycji, nie zapomnij o tym gdy będziesz chciała/chciał poprawić swoją formę i zdrowie.
 
Najlepszym jednak rozwiązaniem, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej jest po prostu trening siłowy, spalanie uruchamia się już od pierwszych minut treningu !
 
Na naszej stronie Kasia-Bielecka.pl znajdziesz zarówno programy treningowe (m.in Home Booty Workout na pośladki, Home Full Body Workout na całe ciało oraz ABS na brzuch ) jak i jadłospisy 🙂
 
Podsumowując najważniejsze co powinieneś/aś wiedzieć na redukcji to :
 
📍Stwórz deficyt kaloryczny
📍Zadbaj o odpowiednie nawodnienie
📍Dobierz odpowiedni rozkład makroskładników
📍Zwiększ ilość spożywanego białka
📍Dodaj więcej ruchu np. spacery, rower itp.
📍Wprowadź do swojego planu trening siłowy
📍Witaminy takie jak A,D,E,K rozpuszczają się w tłuszczach, nie eliminuj tłuszczu z diety
📍Bądź cierpliwy i ciesz się z każdej zaobserwowanej zmiany w swoim ciele 💪🔥
 

Dodaj komentarz